DOLAR 18,5039 -0.02%
EURO 18,1433 -0.12%
ALTIN 987,780,00
BITCOIN 357589-1,01%
Ankara
26°

AÇIK

16:16

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Kamu ihaleleri için  öngörülü dijital danışmanlık hizmeti

Kamu ihaleleri için öngörülü dijital danışmanlık hizmeti

ABONE OL
Temmuz 8, 2022 08:30
Kamu ihaleleri için  öngörülü dijital danışmanlık hizmeti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknoloji ve inovasyonu odağına alarak müşterilerinin işlerini kolaylaştıran Kuveyt Türk, kamu ihaleleri özelinde inovatif ve kullanıcı odaklı önemli bir yeniliği müşterilerinin hizmetine sundu. Kuveyt Türk, bankacılık sektörü için geliştirdiği “kamu ihaleleri veri analizi hizmeti” ile artık ihalelere katılacak firmalar için öngörülü dijital danışmanlık sağlıyor. Hizmet kapsamında, şube çalışanları, kamu ihale kurumunun yayınladığı ihalelere hızlı bir şekilde ulaşıyor ve müşterilerinin ilgilenebileceği kamu ihalelerini ve iş fırsatlarını erkenden tespit edebiliyor. Böylece, erken ve kapsamlı bilgiye sahip olan Kuveyt Türk personeli, müşterilere ihaleler hakkında geniş bir yelpazede bilgi aktarımı gerçekleştirip işlerini kolaylaştıracak danışmanlık hizmeti sunabiliyor.

 

Kapsamlı çözümler ve raporlamalar tek sistem üzerinde sunuluyor

Kuveyt Türk, SaaS yazılım firması BankPro ile yaptığı iş birliği dahilinde kullandığı, bankacılık sektörü için geliştirilen yazılım hizmetiyle, kamu ihaleleri analiz ve istihbaratları, ihale duyuruları ve değişiklik bilgilendirmelerinin yanı sıra firmaların vergi ve Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) numaraları ile raporlanması gibi birçok çözüm sunuyor. İlgili şubenin bölgesini kapsayacak şekilde, firmaların ilgilenebileceği kamudaki iş fırsatları anlık olarak listelenebiliyor. İhaleye girebilecek firmalar, sistem tarafından tespit edilip vergi numarasıyla listelenirken, firmaya ait geçmiş ve güncel ihale verileri, devam eden işleri, ortak girişimleri, sözleşme detayları gibi verileri anlık olarak görüntüleme imkânı sağlanıyor.  

 

“Bu hizmeti yerli ve milli yazılımımız olan BOA – Bankacılık Platformu üzerinden sunuyoruz”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, “Müşterilerimize sunduğumuz kamu ihaleleri veri analizi hizmeti ile Kamu İhale Kurumu’nun yayınladığı ihaleleri tek bir ekran üzerinde göstererek personelimize kolayca ihalelere ulaşım imkânı sağlayabiliyoruz. Ürün veri analizi yaparak, yayınlanan herhangi bir ihaleye girmeye istekli firmaları tespit edebiliyoruz. İhaleyi ve ihaleye istekli firmayı yerli ve milli yazılımımız olan BOA – Bankacılık Platformu üzerinden personelimize sunuyoruz. Böylece, firmanın önceki işlerine göre sistem tarafından belirlenen iş fırsatları gerçek zamanlı listeleniyor, günlük olarak şube müdürü tarafından müşterilere raporlanıyor ve bu müşterilerimize ciddi bir kolaylık sağlıyor” dedi. 

 

Kuveyt Türk’ün teminat mektubu taleplerine önceden cevap verebilecek potansiyelinin olduğunu ifade eden Abdurrahman Delipoyraz, “Kuveyt Türk olarak dijital başvuru ile sektörde en hızlı talep karşılayan kurumlardan biri konumundayız. Bunun yanında birçok entegrasyon ve geliştirme ile benzersiz müşteri deneyimi yaşatmayı ve onların işin her anlamda kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Kamu ihaleleri veri analizi hizmetiyle de bu alanda büyük bir kolaylık sağlıyoruz” diye konuştu.

 

İhaleye katılacak firmalarla kritik birçok bilgi aynı anda listeleniyor

Detaylı bilgilerin sunulduğu kamu ihale veri analizi hizmetiyle, firmanın elindeki aktif kamu iş toplam tutarı ve vade değerlendirmeleri, kurum bazında aldığı işlerin indirim oranları analizi, elindeki işler, tutarları ve sözleşme süreleri görsel olarak anlık listeleniyor. Ayrıca firmanın önceki işlerine göre sistem tarafından belirlenen iş fırsatları gerçek zamanlı listeleniyor ve günlük olarak şube müdürü tarafından müşterilere raporlanıyor.

 

Kuveyt Türk Hakkında

Kuveyt Türk, 1989 yılında kurulmuştur. Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin bir biçimde tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturan Kuveyt Türk, müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji-inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlarla sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir. Altın alanında adım atan ilk katılım finans kuruluşu olan Kuveyt Türk ayrıca, Avrupa ve Türkiye’de sektörün ilk sukuk işlemini gerçekleştirmiştir. Türkiye’de bir finans kuruluşu tarafından hayata geçirilen ilk Ar-Ge merkezini 2010 yılında kuran Kuveyt Türk, bugün Türkiye’de iki Ar-Ge merkezine sahip tek finans kuruluşu unvanına sahiptir. Ar-Ge merkezinde geliştirilen projeler arasında, video görüşme ile self servis işlemlerin bir arada yapılabildiği XTM gibi dünyada bir ilk olan projeler de yer almaktadır. Bugün itibarıyla Türkiye genelinde 441 şubesiyle hizmet veren Kuveyt Türk, yurt dışında ise Bahreyn şubesi ve Almanya’daki iştiraki KT Bank AG’yle faaliyetlerini sürdürmektedir. Operasyonel çalışmalarının yanı sıra toplumsal değerleri temel alarak ve kültürel varlıklara sahip çıkarak önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kuveyt Türk, “Değerlerimizle büyüyoruz” stratejisi doğrultusunda birçok restorasyon projesi üstlenmiş, kitap ve belgesel gibi kalıcı eserler ortaya koymuştur.

Hibya Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r


seo hizmeti aydın çıkışlı turlar denizli çıkışlı turlar ankara çıkışlı turlar bursa avukat


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.